Škótski Travis boli hviezdou druhého dňa na festivale Pohoda

Francis Healy, sólový spevák, ale aj gitarista a klavirista skupiny Travis. Foto: TASR/AP

Bratislava/Trenčín, 18. júla (TASR) – Škótska skupina Travis bola elegantnou predpolnočnou bodkou na hlavnom pódiu druhého dňa (11.7.) osemnásteho ročníka multikultúrneho festivalu Bažant Pohoda na trenčianskom letisku.

Kapela, ktorá vznikla v škótskom Glasgowe v roku 1990, prišla do Trenčína po piatich rokoch. Ich koncertný set na Pohode však bol premiérovým. Pri prvej návšteve Trenčína ich vystúpenie predčasne zrušila tragédia na festivale so smrteľnými následkami, keď 18. júla 2009 popoludní pri silnom vetre spadol koncertný stan pri vystúpení skupiny AMO a festival bol predčasne ukončený. Charizmatický líder skupiny Francis Healy to v úvode vystúpenia nezabudol pripomenúť. Travis majú na svojom konte sedem vydaných albumov, v britskej singlovej TOP 40 mali do týchto dní osemnásť skladieb. Zo známych piesní, ktoré priniesli aj na Pohodu, sú to songy Coming Around, Sing, Re-Offender či Turn, zaplnená plocha s tisíckami fanúšikov mohutne aplaudovali pri každej skladbe.

Unikátny Seasick Steve

Unikátom druhého večera bol 72-ročný rodák z Kalifornie Seasick Steve. Tento pán spevák a muzikant mal 66 rokov, keď v ankete Mojo Awards získal cenu pre Objav roka. Jeho hudba, to je surové americké blues ako podpora k príbehom beatnikov či hudba ku knihám Jacka Kerouaca. Na svojom konte má dnes šesť vydaných štúdiových albumov, pár pesničiek zahral na starej gitare, ktorá mala iba tri struny. Bezproblémový muzikant komunikoval s publikom a chválil si vínko, ktoré počas vystúpenia popíjal rovno z fľaše.

Z domácich interpretov zaujalo stovky návštevníkov vystúpenie speváčky Simy Martausovej. Pesničkárku ešte stále zdobí prívlastok nový objav slovenskej hudobnej scény, keď v júni minulého roku vydala úspešný album Dobrý deň, to som ja a ten ju vlastne z večera do rána posunul na horné pozície. Pesničky Pod imelom, Normálny život, Dobrý deň, to som ja či Karavan sú známe zo slovenského rozhlasového éteru. „Teším sa, že ľudia chodia na moje koncerty, že poznajú moje pesničky. Náš dnešný koncert bol vystúpením pred najväčším publikom, z čoho máme spoločnú radosť aj s členmi kapely,“ povedala Sima pre TASR.

Spojenie viacerých hudobných štýlov a žánrov ponúkla návštevníkom festivalu dvojica Vec + Valihora. Vec patrí k špičke slovenského hip-hopu a Martin Valihora je jedným z najlepších hráčov na bicie nástroje. Veľkému záujmu fanúšikov sa tešilo aj spoločné vystúpenie skupiny Para a rómskej formácie Kokavakere Lavutara. Para na čele so spevákom Laskym je jednou z najlepších slovenských koncertných kapiel, čo potvrdili aj na trenčianskom letisku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.