Dramatický záverečný beh s býkmi v Pamplone má siedmich zranených

Býk s menom Miura útočí na odvážlivca počas ranného behu na festivale svätého Fermínia v španielskej Pamplone 14. júla 2014. Foto: TASR/AP

Pamplona 14. júla (TASR) - Dvoch ľudí nabral dnes na rohy býk počas nervydrásajúceho posledného behu s býkmi úzkymi uličkami španielskeho mesta Pamplona.

Počas ôsmeho, záverečného behu v rámci tradičných osláv sviatku sv. Fermína utekali spolu so šiestimi býkmi stovky ľudí, opisuje agentúra AP.

Došlo i k napínavým momentom, keď sa jeden z býkov odpojil od ostatných a začal naháňať troch bežcov, ktorých pri pokuse nabrať ich na rohy pritláčal k bariéram a múrom.

Dvoch mužov hospitalizovali so zraneniami nôh po tom, čo ich býk nabral na rohy; do nemocnice však previezli aj päť ďalších osôb s inými, bližšie nešpecifikovanými zraneniami.

Deväťdňové pouličné oslavy sviatku miestneho katolíckeho svätca Fermína, ktorý žil v 3. storočí, zvečnil Ernest Hemingway vo svojom románe z roku 1926 Slnko aj vychádza. Každoročne prilákajú tisíce zahraničných turistov. Ani z nich mnohí neodolajú adrenalínovému behu s býkmi vážiacimi takmer 700 kilogramov, ktorý sa koná vždy ráno o 08.00 h miestneho času.

Fotogaléria: Dramatický záverečný beh s býkmi v Pamplone

.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.