Europoslanci hlasujú o potvrdení Junckera za šéfa Európskej komisie

Jean-Claude Juncker Foto: TASR/Martin Turanovič

Štrasburg 15. júla (TASR) - Dnešné plenárne zasadnutie Európskeho parlamentu (EP) v Štrasburgu sa nesie v znamení hlasovania poslancov o potvrdení Jeana-Clauda Junckera na poste predsedu Európskej komisie (EK).

Hlasovanie je naplánované na 12.30 h a podľa očakávaní by nemalo dôjsť k nečakaným prekvapeniam, keďže Juncker mal dopredu sľúbenú podporu dvoch najväčších frakcií v europarlamente - Európskej ľudovej strany (EĽS) a Pokrokovej aliancie socialistov a demokratov (S&D).

K ľudovcom a socialistom by sa mali pridať aj poslanci zo štvrtej najpočetnejšej frakcie - Aliancie liberálov a demokratov pre Európu (ALDE).

Hlasy poslancov uvedených politických skupín by mali Junckerovi, ktorého na tento post navrhli európski lídri na júnovom summite EÚ, zabezpečiť pohodlnú nadpolovičnú väčšinu.

V tajnom hlasovaní, ktorému predchádzala rozprava s predsedami politických skupín v EP, budú hlasovať aj 13-ti slovenskí europoslanci. Jedenásti z nich, z frakcií EĽS, S&D a ALDE, by mali podporiť Junckerovu kandidatúru; otázny je postoj dvoch poslancov zo skupiny Európski konzervatívci a reformisti (ECR).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.