Volkswagen bude musieť viac šetriť, avizuje šéf správnej rady

Foto: TASR/AP

Braunschweig 15. júla (TASR) - Šéf správnej rady Volkswagenu (VW) Martin Winterkorn pripravuje koncern na dôsledný úsporný kurz.

Chce, aby sa rentabilitou priblížil k japonskému rivalovi Toyote. DPA cituje Winterkornovo vyjadrenie pre dnešné vydanie denníka Braunschweiger Zeitung. Uviedol, že "Volkswagen musí byť na poprednom mieste aj v efektívnosti procesov, primeranosti nákladov a návratnosti investícií".

Najväčšia európska automobilka musí dosiahnuť podstatne vyšší zisk na každé investované euro. Aby sa splnili ciele, treba popracovať na cenovej disciplíne a politike modelov vozidiel.

Koncern čelí rastu konkurencie na trhu a inovačnému tlaku. Zámery stanovené pre rast rentability treba ďalej spájať so zvyšovaním vedomia osadenstva v oblasti nákladov a hospodárnosti.

Ciele sa nedosiahnu len rastom efektívnosti samotnej výroby. Manažér poukázal na to, že náklady na vývoj modelov od roku 2010 vzrástli takmer o 80 %. Winterkorn nevylúčil napríklad ani obmedzenie palety modelov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.