Vyše 40 ukrajinských vojakov opustilo svoje jednotky a prešlo do Ruska

Foto: TASR/AP

Moskva 28. júla (TASR) - Vyše 40 ukrajinských vojakov opustilo svoje jednotky a prekročilo ruskú hranicu. Vyhlásili, že "nechcú bojovať proti vlastným ľuďom", informovala dnes agentúra RIA Novosti s odvolaním sa na ruskú stranu.

Predstaviteľ ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) v Rostovskej oblasti Vasilij Malajev v sobotu informoval, že vyše 40 ukrajinských vojakov opustilo svoje jednotky a požiadalo domobranu o vstup na ruské územie.

"Dorazili na hraničný priechod Izvaryne. Požiadali domobranu o pomoc pri prechode na ruské územie s tým, že nechcú bojovať proti vlastným ľuďom," citovala Malajeva televízia RT.

Ukrajinský minister obrany Valerij Heletej v nedeľu potvrdil informáciu, že jeho vojaci prekročili ruskú hranicu. "Je to pravda, stalo sa to," konštatoval. Nariadil vyšetrovanie prípadu.

Ruskí pohraničníci opäť otvorili koridor pre ukrajinských vojakov

Ruská pohraničná stráž opäť otvorila humanitárny koridor pre prevoz zranených a zabitých ukrajinských vojakov, informovala agentúra RIA Novosti.

"Šesť zranených a štyria mŕtvi ukrajinskí vojaci boli prevezení na ruský hraničných priechod Novošachtinsk. Okrem toho ukrajinská strana posiela troch zranených vojakov cez priechod Gukovo," povedal v nedeľu pre RIA Novosti Vasilij Malajev - predstaviteľ pohraničného oddelenia ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) v Rostovskej oblasti.

Podľa agentúry to nie je po prvý raz, čo rostovská pohraničná stráž organizovala humanitárny koridor pre Ukrajinu. Z piatka na sobotu Kyjev požiadal o pomoc pri preprave 30 zranených a zabitých vojakov cez Rostovskú oblasť. Ruskí pohraničníci previezli vojakov na hraničný priechod Matvejev Kurgan, kde si ich prevzala ukrajinská strana.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.