Moskva dúfa v objektívne vyšetrovanie pádu lietadla na Ukrajine

Sergej Lavrov Foto: TASR/AP

Moskva 28. júla (TASR) - Moskva dúfa, že vyšetrovanie pádu malajzijského civilného lietadla na Ukrajine bude objektívne a bude rešpektovať "prezumpciu neviny", vyhlásil dnes ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

"Iba čestná, otvorená účasť tých, ktorí majú prístup k informáciám o páde, sa môže považovať za normálnu. Všetko ostatné budeme považovať za nečestné pokusy ovplyvniť vyšetrovanie a spochybnenie prezumpcie neviny," citovala Lavrova agentúra Reuters.

Moskva podľa ministra taktiež dúfa, že Organizácia pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) rozmiestni svojich pozorovateľov pozdĺž ruskej hranice s Ukrajinou.

Na margo sankcií, ktoré uvalili Spojené štáty a Európska únia na ruských predstaviteľov a spoločnosti, Lavrov povedal, že nedosiahnu svoj cieľ.

"Ubezpečujem vás, že prekonáme akékoľvek ťažkosti, ktoré môžu nastať v určitých sférach nášho hospodárstva. Možno sa staneme nezávislejšími a istejšími vo vlastné sily," konštatoval šéf ruskej diplomacie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR



Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.