Masívne zosuvy vo Vrátnej začali dnes skúmať štátni geológovia

Na snímke cestári zasypávajú jamy na cestách, ktoré vymyla voda z potoku vo Vrátnej doline. Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Terchová 28. júla (TASR) – Pracovníci Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra (ŠGÚDŠ) začali dnes skúmať miesta masívnych zosuvov po ničivej prívalovej povodni vo Vrátnej doline, neďaleko Terchovej. Prvé predbežné výsledky skúmania a oficiálna hodnotiaca správa by mali byť k dispozícii vo štvrtok 31. júla.

"Do práce sa pustil päťčlenný tím našich špecialistov z oddelenia inžinierskej geológie, do ktorého kompetencií spadajú takéto svahové deformácie. Na prejdenie celej zasiahnutej lokality a jej zbežné preskúmanie budú potrebovať aspoň dva dni," uviedol pre TASR hovorca ústavu Ľudovít Kucharič.

Zároveň spresnil, že geológovia zamerajú svoju pozornosť na to, čo spôsobilo masívne zosuvy vo Vrátnej doline, aby mohli zodpovedne určiť, akým spôsobom sa to bude sanovať a aké opatrenia treba v budúcnosti urobiť, aby sa minimalizovala hrozba a prípadné následky podobných prírodných katastrof.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.