Mincovňa Kremnica vydala pamätnú medailu prezidenta SR

Tlačová konferencia zvoleného prezidenta SR Andreja Kisku 14. mája 2014 v Bratislave. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 29. júla (TASR) - Mincovňa Kremnica vydala pamätnú medailu "Prezident Slovenskej republiky - Andrej Kiska". Záujemcovia si ju môžu zakúpiť v troch vyhotoveniach. Zlatý variant je v hodnote 385 eur, strieborný 39 eur a vyhotovenie medaily v pozlátenej mosadzi je za 9,72 eura.

Pamätné medaily na počesť novozvoleného prezidenta sú v Mincovni Kremnica, š. p., už tradíciou. „Andrej Kiska je štvrtým prezidentom, ktorému sme vyhotovili pamätnú medailu,“ uviedol manažér marketingového oddelenia mincovne Jaroslav Setnický.

Averzná strana medaily nesie portrét Andreja Kisku spolu s podpisom prezidenta, zatiaľ čo na reverze je vyobrazený Grasalkovičov palác, ktorý od roku 1996 slúži ako sídlo prezidenta Slovenskej republiky.

"Autorom pamätnej medaily je Štefan Novotný. Medaila je k dispozícii v zlatom prevedení v limitovanom počte 200 kusov a v striebornom prevedení v limitovanom počte 500 kusov. Variant v pozlátenej mosadzi nie je limitovaný. Všetky vyhotovenia medailí sú v kvalite proof," doplnila Veronika Pulišová - Chrienová z kremnickej mincovne.

Medailu si môžete pozrieť TU.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.