Severná Kórea otvorila medzinárodný detský tábor

Detský tábor pre zahraničné deti Foto: TASR/AP

Wonsan 29. júla (TASR) - Severná Kórea otvorila dnes svoj tradičný medzinárodný detský tábor, do ktorého tento rok pozvala nielen deti zo spriatelených krajín, ale z celého sveta. Vítaní sú údajne aj záujemcovia zo Spojených štátov, oznámila agentúra AP.

Medzinárodný tábor Songdowon otvára KĽDR každoročne počas letných prázdnin už skoro 30 rokov. Pôvodne bol určený len pre deti z komunistických krajín alebo zo štátov tretieho sveta priaznivo naklonených Pchjongjangu.

Tento rok však severokórejské úrady vyjadrili ochotu akceptovať účastníkov bez ohľadu na krajinu pôvodu. Na ich výzvu zareagovalo vyše 300 detí a tínedžerov Ruska, Číny, Vietnamu, Tanzánie, ale napríklad aj z Írska.

Osemdňový tábor, výrazne dotovaný vládou KĽDR, stojí zahraničných záujemcov zhruba 270 dolárov. Spolu so severokórejskými rovesníkmi ich tam čakajú rôznorodé aktivity vrátane varenia, plávania, člnkovania či veľkej talentovej šou, ktorou tábor vyvrcholí.

Táborový areál v juhovýchodnej provincii Kangwon prešiel pred tohtoročnou sezónou rozsiahlou rekonštrukciou, ktorej výsledky počas návštevy osobne zhodnotil vodca KĽDR Kim Čong-un.

V komplexe nechýbajú obrovské vodné tobogany, súkromná pláž, volejbalové ihriská, ale ani impozantné bronzové súsošie zobrazujúce zosnulých vodcov Severnej Kórey Kim Ir-sena a Kim Čong-ila obklopených deťmi. Izby ponúkajú na severokórejské pomery nevídané luxusné vybavenie v podobe klimatizácie, televízorov a videohier.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR



Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.