Pri rannom izraelskom útoku na Gazu zahynulo najmenej 43 Palestínčanov

Oheň a dym stúpajú po izraelskom útoku na pásmo Gazy, 29. júla 2014 Foto: TASR/AP

Gaza 30. júla (TASR) - Najmenej 43 Palestínčanov zahynulo dnes ráno pri leteckých i pozemných útokoch izraelskej armády v pásme Gazy.

Židovský štát si podľa vlastného vyhlásenia vzal za cieľ islamistických militantov na desiatkach rozličných miestach tejto pobrežnej enklávy, uviedla agentúra Reuters.

Pri zásahu školskej budovy pod správou OSN strelou z tanku v meste Džabalíja prišlo o život 20 osôb, oznámil hovorca miestneho ministerstva zdravotníctva. Škola slúžila ako núdzový úkryt pre utečencov z iných častí enklávy.

"Počet zabitých v pásme Gazy od začiatku mesiaca už dosiahol 1245 a počet zranených vyše 7000. Dve tretiny z nich predstavujú civilisti vrátane žien a detí," dodal hovorca.

Izraelská strana zaznamenala od začiatku ofenzívy 8. júla stratu 53 vojakov a troch civilistov. Izrael odštartoval ofenzívu ako odpoveď na salvy rakiet odpaľovaných z pásma Gazy tamojším dominantným radikálnym hnutím Hamas.

Egyptskí sprostredkovatelia pripravujú opätovné predloženie návrhu na prímerie. Podľa izraelských médií sa v Káhire, kde sa očakáva i príjazd palestínskej delegácie, dospelo k posunu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.