Cudzinci lovili v Bratislave ryby bez povolenia, zadržala ich polícia

Ilustračné foto Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Bratislava 30. júla (TASR) - Polícia v utorok (29.7.) zadržala a obvinila dve dvojice cudzincov, ktoré sa na území hlavného mesta SR pokúšali pytliačiť. V oboch prípadoch išlo o nepovolený lov rýb.

Z prečinu pytliactva spáchaného formou spolupáchateľstva polícia obvinila dvoch mladých mužov z Talianska - 19- a 20-ročného. Obaja majú zhodné krstné meno Devid.

Mladíci sa pokúšali v rybárskom revíri v blízkosti Ružinovskej ulice okolo pol ôsmej večer rybárčiť. "Nemali pritom rybársky lístok alebo platné povolenie," informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

Taliani ryby neulovili. Policajná hliadka ich aj napriek tomu zadržala a umiestnila do cely policajného zaistenia. Szeiff vysvetlil, že svojím konaním porušili ustanovenie zákona o rybárstve.

V druhom prípade polícia zasiahla proti zahraničným pytliakom na pravom brehu rieky Dunaj okolo 18. hodiny. Dvaja občania Maďarska pripevnili o nákladnú loď 30-metrové lano, na ktorom bolo zhruba 15 háčikov. Aj takéto konanie je v rozpore so zákonom o rybárstve, objasnil Szeiff.

I v tomto prípade skončili pytliaci bez úlovku. Polícia 39-ročného a 59-ročného muža, oboch so zhodným krstným menom István, zadržala a umiestnila do policajnej cely. V oboch prípadoch polícia vec realizuje v takzvanom superrýchlom konaní. V prípade preukázania viny mužom v krajnom prípade hrozí až dvojročné väzenie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.