Počet obetí silného zemetrasenia v Číne stúpol na najmenej 381

Zemetrasenie v Číne Foto: TASR/AP

Peking 4. augusta (TASR) - Najmenej 381 obetí si vyžiadalo silné zemetrasenie, ktoré v nedeľu zasiahlo provinciu Jün-nan na juhozápade Číny. Následné zosuvy a dážď zablokovali kľúčové cestné komunikácie a sťažili evakuáciu 57.000 ľudí, ktorí v dôsledku zemetrasenia zostali bez domova, informovala agentúra DPA.

Čínska oficiálna agentúra Sinchua s odvolaním sa na miestnych predstaviteľov uviedla, že v oblasti je "vážny nedostatok" profesionálnych záchranných tímov a vybavenia.

Počet obetí dnes v ranných hodinách miestneho času (02.40 h SELČ) stúpol na najmenej 381, kým traja ľudia sú naďalej nezvestní a zranenia utrpelo ďalších zhruba 1800 ľudí, oznámili vládne zdroje.

K záchranárom sa pripojilo približne 5000 vojakov, policajtov a hasičov, pričom im pomáhalo aj zhruba 2000 civilných dobrovoľníkov.

Zemetrasenie spôsobilo zrútenie najmenej 12.000 domov, kým ďalších 30.000 zostalo poškodených. Mnohé oblasti zostali bez dodávok elektriny a bez telefónneho signálu.

Niekoľko vážne zranených osôb, ktoré previezli do provizórnych nemocníc, muselo dlho čakať na potrebné zákroky. "Stále prichádzajú kriticky zranení pacienti, ale pre mnohých nie sme schopní vykonať operácie," citovala Sinchua jedného z lekárov v zdravotníckom centre v dedine Lung-tchou-šan v okrese Lu-tien.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.