Ivan Štefanec úspešne dorazil na bicykli do Bruselu

Ivan Štefanec odštartoval od Národnej rady SR svoju cyklotúru z Bratislavy do Bruselu v piatok 25. júla 2014. Na snímke poslanec Európskeho parlamentu a podpredseda SDKÚ-DS Ivan Štefanec pózuje novinárov pred štartom svojej cyklotúry pred Národnou radou SR v Bratislave v piatok 25. júla 2014. Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 4. augusta (TASR) - Podpredseda SDKÚ-DS Ivan Štefanec splnil svoj predvolebný sľub a ako prvý slovenský europoslanec prišiel do Európskeho parlamentu na bicykli. Svoju cyklotúru zo Slovenska cez Rakúsko, Nemecko, Holandsko a Belgicko začal v Bratislave pred budovou Národnej rady SR 25. júla a úspešne dokončil 2. augusta pred Európskym parlamentom v Bruseli. Trasu dlhú 1200 kilometrov tak prešiel za deväť dní.

"Aj keď sa hovorí, že svet je najkrajší zo sedadla koňa, Európa je najkrajšia zo sedla bicykla," povedal Štefanec v cieli. Svoje poznatky z cesty chce realizovať aj vo svojej práci pri podpore malého podnikania a rozvoja cyklotrás na Slovensku. "Mám radosť, že do cieľa sme dorazili tri generácie Štefancovcov – aj spolu so strýkom Jurajom a synom Vladislavom. Chcem sa poďakovať všetkým priateľom a priaznivcom za podporu, ktorú som cítil počas celej cesty," dodal politik.

Štefanec na cestu vyrážal s cieľom priblížiť Brusel Slovensku a Slovensko Bruselu. To, že pôjde do Bruselu na bicykli, sľúbil Štefanec voličom ešte v predvolebnej kampani. "Chcem aj takto upozorniť bruselských kolegov na význam Slovenska v EÚ. Máme čo ponúknuť. Nielen našu vytrvalosť a odhodlanosť, ale aj našu schopnosť prinášať nové nápady a riešenia," povedal v čase odchodu do Bruselu novinárom pred budovou NR SR.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.