Ruská podnikateľská elita sa pre sankcie neobráti Putinovi chrbtom

Ruský prezident Vladimir Putin Foto: TASR/AP

Moskva 4. augusta (TASR) - Ruská podnikateľská elita nebude na prezidenta Vladimira Putina vyvíjať nátlak, aby v dôsledku západných sankcií zmenil prístup k Ukrajine. Podľa agentúry ITAR-TASS to dnes povedal spojenec ruského prezidenta Gennadij Timčenko, ktorý zdôraznil, že sankcie len posilnia podporu Putinovej politiky.

Miliardár a obchodník so zemným plynom Timčenko, na ktorého sa sankcie uvalené zo strany USA takisto vzťahujú, ďalej dodal, že Západ sa prepočítal, keď trestné opatrenia navrhol v nádeji, že vyvinie nátlak na vnútorný okruh Putina a zmení tak kurz Ruska ohľadne ukrajinskej krízy.

"Nie, toto možno vylúčiť," odpovedal na otázku, či ruská podnikateľská elita môže vplývať na Putina.

"Vladimir Vladimirovič (Putin) myslí len na záujmy Ruska. Bodka. Tu nemôže byť nijaký kompromis. A nám (podnikateľom) ani nezíde na um sa proti tomu vysloviť," povedal Timčenko, ktorého majetok sa odhaduje na 12-16 miliárd dolárov.

"Je naivné si myslieť, že takýmito metódami nás niekto môže vystrašiť alebo prinútiť k ústupu," dodal.

Timčenko bol medzi prvými ruskými biznismenmi, ktorých zasiahli sankcie uvalené zo strany USA, pripomína agentúra Reuters.

V rozhovore uviedol aj to, že pre obavy z odpočúvania nepoužíva počítač ani mobilný telefón.

Zľahčil tiež význam miliárd, ktoré nadobudol počas Putinovej vlády - s tým, že svoj majetok by štátu odovzdal kedykoľvek, keď by to bolo potrebné.

"Môžem hovoriť za seba jasne a definitívne: ak je to nevyhnutné, hneď zajtra odovzdám všetko štátu. Alebo charite. Aby to bolo užitočné," vyhlásil Timčenko.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.