Brankár Tatrana Prešov si na tréningu poranil oko

Na snímke brankár Prešova Svetislav Verkič Foto: TASR/František Iván

Prešov 6. augusta (TASR) - Brankár slovenského hádzanárskeho majstra Tatran Prešov Svetislav Verkič utrpel počas tréningového procesu zranenie oka. Prudká lopta zasiahla srbského legionára tak nešťastne, že v pondelok večer musel byť hospitalizovaný v prešovskej nemocnici. Informáciu o tom priniesol denník Korzár.

"Sezóna sa ešte poriadne nerozbehla, mužstvo je v prípravnom období, no vážne zranenia dvoch našich hráčov sú realitou. Ani jednému neboli spôsobené v zápasoch, ale v tréningovom procese. Radovan Pekár bude mimo určite niekoľko týždňov. Podľa mojich informácií ešte horšie je aktuálne na tom brankár Verkič, ktorého zasiahla prudko vystrelená lopta nešťastne do oka. Následne bol dôkladne ambulantne ošetrený. Avšak v pondelok, ako ma informoval primár očnej kliniky prešovskej fakultnej nemocnice Ján Ahlers, Verkiča museli hospitalizovať. Presnú diagnózu určiť ešte nemohol, pretože oko je vnútorne silno zakrvavené. Vyzerá to ale tak, že zrejme aj on nám bude chýbať dlhší čas," uviedol pre denník Korzár majiteľ Tatrana Prešov Miloslav Chmeliar.

Už koncom minulého týždňa utrpel Pekár zlomeninu chodidla pravej nohy, keď röntgenová snímka odhalila únavovú zlomeninu kostičky za malíčkom. Nešťastné zranenia oslabili defenzívne rady desaťnásobného slovenského majstra a kormidelníkovi Petrovi Dávidovi pred sériou prípravných stretnutí v Poľsku, Česku, Nemecku, Bosne a Hercegovine pribudli dve vrásky na čele. Na prelome augusta a septembra čakajú na Prešovčanov súťažné zápasy v slovenskej extralige, SEHA GSS lige a kvalifikácia o postup do skupinovej fázy Ligy majstrov v bieloruskom Breste.

Prešovský kormidelník mal už po Pekárovom zranení požiadavku, získať počas jeho neprítomnosti iného hráča zo zahraničia. "Moja reakcia na to bola jednoznačne odmietavá. Povedal som, že žiadneho hráča na dva mesiace kupovať nebudem. Bude si musieť vystačiť s kádrom, ktorý má momentálne k dispozícii a veriť, že Pekár i Verkič sa čím skôr uzdravia. So zahraničnými hádzanármi nemáme v poslednom čase najlepšie skúsenosti. Príkladom je tretí pivot poľskej reprezentácie D. Krzysztofik, ktorý toho u nás veľa nenahral, zväčša vysedával na lavičke. A pritom stál 65–tisíc eur, plus dvojizbový byt v Prešove zdarma. Za Pekára si musí tréner nájsť náhradu vo vlastných radoch. Verkič bude asi tiež mimo pár týždňov. S Jakubom Krupom odchytá najbližšie zápasy reprezentant SR do 20 rokov Matej Vernarský," konštatoval Chmeliar.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.