Afganský policajt obrátil zbraň proti svojim kolegom, siedmich zabil

Vojak Afganskej národnej armády stojí stráži pri bráne tábora Qargha, západne od Kábulu v Afganistane Foto: TASR/AP

Kábul 6. augusta (TASR) - Afganský policajt obrátil zbraň proti svojim kolegom na kontrolnom stanovišti na juhu krajiny v provincii Uruzgán a sedem policajtov zabil. Informovala o tom dnes agentúra AP s odvolaním sa na miestne oficiálne zdroje.

Ide o najnovší incident spomedzi tzv. útokov vo vlastných radoch, keď príslušníci afganských síl - alebo ozbrojenci v uniforme afganskej polície či armády - zaútočia na svojich afganských kolegov alebo spojencov z NATO.

Hovorca provincie Uruzgán uviedol, že útok sa stal v utorok neskoro večer v provinčnom hlavnom meste Tarín Kót. Útočník po zabití siedmich policajtov ukradol ich zbrane a ušiel v policajnom aute.

Hovorca dodal, že strelec mal kontakty na radikálne hnutie Taliban a že úrady pripisujú útok týmto povstalcom.

V utorok už skôr ozbrojený muž oblečený v uniforme afganského vojaka začal strieľať na vojakov spojeneckých síl, pričom zabil amerického generálmajora Harolda Greena a zranil približne 15 amerických aj koaličných vojakov, medzi nimi i nemeckého generála.

K útoku došlo na Britániou prevádzkovanej afganskej vojenskej akadémii na základni Camp Qargha neďaleko Kábulu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.