Do Talianska dorazilo takmer 2000 prisťahovalcov

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Rím 6. augusta (TASR) - Takmer 2000 prisťahovalcov s rôznou štátnou príslušnosťou bolo privezených do talianskych prístavov, informovali dnes predstavitelia krajiny.

V rámci námornej pátracej a záchrannej misie Mare Nostrum, ktorú Taliansko vykonáva vo vodách Stredozemného mora, priviezla pobrežná stráž 1003 migrantov vrátane 49 žien do mesta Reggio Calabria. Príslušníci ich vyzdvihli na mori v posledných dňoch južne od ostrova Sicília.

Ďalším 958 prisťahovalcom sa podarilo doraziť do sicílskeho mesta Pozzallo, uviedla tlačová agentúra DPA.

Taliansko zápasí s rekordným prílevom migrantov prichádzajúcich po mori: od 1. januára tohto roka sa podľa odhadov doplavilo do krajiny vyše 85.000 ľudí, pričom za celý minulý rok to bolo len necelých 43.000 migrantov.

Rím vyhlásil, že už nedokáže zvládať situáciu sám, a vyzval agentúru Európskej únie pre vonkajšie hranice Frontex, aby prevzala úlohu záchrany migrantov na mori. Rím takisto vyzval, aby boli žiadatelia o azyl porozdeľovaní medzi štáty EÚ.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.