NaKA odhalila ďalšiu drogovú trestnú činnosť

Akcia pod názvom Spartak Foto: TASR/Polícia

Bratislava 12. augusta (TASR) - Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NaKA) za ostatné dva týždne vykonali dve protidrogové akcie, pri ktorých zadržali štyri osoby a drogy, ktorých cena sa na čiernom trhu pohybuje vo výške až 23.000 eur.

V rámci protidrogovej akcie Autobus, ktorá prebehla v pondelok 11. augusta, zadržali príslušníci NaKA 26-ročného Róberta B. z Košíc a rovnako starého Pavla K. z okresu Spišská Nová Ves. Podľa zistení polície si mali z Českej republiky objednať približne jeden kilogram marihuany. S Pavlom sa dohodli, že ho budú distribuovať v košickom a spišskonovoveskom okrese. Pre tovar vycestoval Róbert B. pravidelnou medzinárodnou autobusovou linkou na trase Košice-Praha. Po návrate ho však na stanici čakalo prekvapenie, keď ho namiesto "komplica" čakali policajti NaKA. Zo zaisteného množstva drogy by bolo možné vyrobiť 2500 až 7000 obvykle jednorazových dávok. Cena zaisteného množstva sa na čiernom trhu pohybuje od 5600 eur do 7000 eur. Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry oboch mužov obvinil z drogovej trestnej činnosti, za čo im hrozí trest odňatia slobody od 10 do 15 rokov. Vyšetrovateľ už podal podnet prokurátorovi na väzobné stíhanie. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Baloghová.

Ďalšiu druhú akciu pod názvom Spartak vykonali policajti NaKA v súčinnosti s košickým pohotovostným policajným útvarom v okrese Košice - okolie už koncom júla. Policajti vtedy zadržali 27-ročného Romana B. z Trnavy a 29-ročného Mateja T. z Košíc. Podľa policajných zistení mali drogy z Bratislavy do Košíc dovážať požičanými autami, upravovať do spotrebiteľských balení a ďalej predávať konzumentom. Počas akcie bolo zaistených 150 gramov bielej kryštalickej látky. Vykonané expertízne skúmanie preukázalo, že uvedená látka obsahuje metamfetamín, z ktorého by bolo možné vyrobiť 2800 až 11.370 jednorazových dávok. Hodnota tohto množstva na čiernom trhu bola vyčíslená na 6000 až 15.000 eur. Vyšetrovateľ dvojicu obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Hrozí im trest vo výške najmenej 10 až 15 rokov odňatia slobody. Roman B. je stíhaný väzobne, informovala Baloghová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.