Experimentálny liek dostanú dvaja nakazení lekári v Libérii

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Dakar 12. augusta (TASR) - Libéria údajne od Spojených štátov dostane len také množstvo experimentálneho lieku proti ebole, aké bude postačovať na liečbu dvoch lekárov, ktorí sa týmto smrtiacim vírusom nakazili. Informovala o tom dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na vyhlásenie libérijského ministerstva informácií.

Libérijský minister informácií Lewis Brown uviedol, že ministerstvo zdravotníctva sa predtým spojilo s americkým výrobcom lieku Zmapp, spoločnosťou Mapp Biopharmaceutical, a požiadalo Úrad na kontrolu potravín a liečiv (FDA), aby vývoz lieku urýchlene schválil. Obaja lekári s experimentálnou liečbou písomne súhlasili.

V štyroch afrických štátoch - Guinei, Libérii, Sierre Leone a Nigérii - zomrelo na následky eboly, ktorá sa tam šíri od februára, už takmer 1000 ľudí. Len v samotnej Libérii zabila ebola už najmenej 282 osôb. Ide o najväčšiu epidémiu tejto vírusovej krvácavej horúčky od jej prvého zistenia u ľudí v roku 1976.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.