Mladík chcel zraziť policajtov, hrozí mu osemročné väzenie

Ilustračné foto Foto: TASR

Čachtice 16. augusta (TASR) - Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície z Nového Mesta nad Váhom obvinil 23-ročného muža z Čachtíc zo zločinu útoku na verejného činiteľa. Unikal policajtom a napokon ich chcel zraziť automobilom.

Ako dnes TASR informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová, obvineného v pondelok (11.8.) neskoro večer v blízkosti Čachtického hradu vyzvali policajti, aby úplne zastavil vozidlo a vypol motor požičaného automobilu. "Obvinený na výzvy policajtov nereagoval a začal unikať smerom na Čachtice a potom na obec Častkovce. Nereagoval na svetelné signály a verbálne výzvy polície a s vypnutými svetlami unikal ďalej. Prešiel do protismeru, lebo sa chcel otočiť a unikať opačným smerom. Policajtom sa podarilo auto predbehnúť a zablokovali mu cestu," priblížila Antalová.

Ako dodala, následne kriminalisti vystúpili z vozidla a pod hrozbou použitia zbrane vyzývali muža, aby zastavil, vypol motor a vyšiel von. Ten na výzvy nereagoval, vedome namieril svojím vozidlom proti obom kriminalistom, ktorí museli odskočiť, lebo inak by ich zrazil.

"Obvinený narazil do zadnej časti policajného automobilu a opäť unikal. Odbočil na účelovú cestu za obcou Podolie a tam narazil do kopy hliny. Prečo obvinený utekal pred policajtmi, je predmetom ďalšieho vyšetrovania. Za zločin útoku na verejného činiteľa mu môže sudca v zmysle zákona uložiť trest odňatia slobody na tri až osem rokov," uzavrela policajná hovorkyňa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.