Na ME v plávaní postup Slovákov do semifinále

Na snímke Katarína Listopadová Foto: TASR/AP

Berlín 18. augusta (TASR) - Slovenská reprezentantka Katarína Listopadová postúpila v pondelok v prvý deň súťaží v bazénovom plávaní na ME v Berlíne do semifinále na 50 m motýlik. V dopoludňajšej rozplavbe zaplávala čas 26,95 sekundy a medzi elitnú šestnástku starého kontinentu postúpila z 15. priečky v redukovanom poradí.

Čas Slovenky bol totiž až 17. najrýchlejší, ale pred ňou boli až štyri reprezentantky Francúzska, pričom do semifinále mohli prejsť len dve. Ako najrýchlejšia postúpila do popoludňajšieho semifinále Švédka Sarah Sjöströmová v rekorde šampionátu 25,12.

Klobučník do semifinále 100 m prsia

Slovenský reprezentant Tomáš Klobučník postúpil v pondelok v prvý deň súťaží v bazénovom plávaní na ME v Berlíne do semifinále na 100 m prsia. V dopoludňajšej rozplavbe zaplával zverenec nemeckého trénera Dirka Langeho čas 1:01,12 minúty a len o sedem stotín zaostal za vlastným slovenským maximom.

Medzi elitnú šestnástku starého kontinentu postúpil úradujúci najlepší plavec SR z 9. priečky, no jedenástym najlepším časom, keďže z redukovaného poradia do semifinále pre predpísanú kvótu nemohli jeden Brit a jeden Rus. Ako najrýchlejší sa kvalifikoval do popoludňajšieho semifinále Brit Adam Peaty za 59,97.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.