Obhajcovia Džochara Carnajeva požiadali o ročný odklad súdneho procesu

Na kombosnímke bratia Tamerlan Carnajev (vľavo) a Džochar Carnajev, podozriví bomboví útočníci z Bostonského maratónu. Foto: TASR/AP

Boston 30. augusta (TASR) - Obhajcovia Džochara Carnajeva, podozrivého zo spáchania bombového útoku na Bostonskom maratóne v apríli minulého roka, požiadali justičné orgány o odklad súdneho procesu minimálne do septembra 2015.

Jeho advokáti v žiadosti podanej v piatok tvrdia, že dátum začatia procesu 3. novembra im dáva iba približne polovicu času na prípravu v porovnaní s časom, ktorý federálne súdy za uplynulých desať rokov poskytli advokátom iných osôb čeliacich trestu smrti, informovala dnes agentúra AP.

Carnajevovi obhajcovia na pojednávaní tento mesiac uviedli, že do novembra pravdepodobne nebudú pripravení. Podľa vlastných slov potrebujú viac času na vyhodnotenie "obrovského množstva" dôkazov, ako aj preskúmanie poľahčujúcich okolností, ktoré by v prípade uznania viny mohli zmierniť jeho trestnú sadzbu.

Galéria: Teroristický útok počas najstaršieho maratónu na svete

Džochar Carnajev je obvinený zo spolupáchateľstva na bombovom útoku z 15. apríla 2013 na Bostonskom maratóne, pri ktorom zahynuli traja ľudia a vyše 260 ďalších osôb utrpelo zranenia. Carnajev obvinenia zahŕňajúce teroristickú aktivitu poprel.

Polícia ho chytila po masívnej pátracej akcii 24. apríla 2013, jeho starší brat Tamerlan zahynul počas prestrelky s políciou štyri dni po atentáte.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR



Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.