Nórsko vyslalo do lotyšsko-ruského pohraničia elitný tankový prápor

Murmansk 30. augusta (TASR) - Nórsko vyslalo do lotyšsko-ruského pohraničia tankový prápor na dvojmesačné cvičenie, ktoré je odpoveďou tejto škandinávskej krajiny na požiadavku NATO ohľadom podpory spojencov vo svetle vzrastajúcej vojenskej aktivity na Pobaltí.

Informovala o tom dnes agentúra RIA Novosti.

Nórska ministerka obrany Ine Marie Eriksen Söreideová pre denník Verdens Gang potvrdila, že manévre majú výlučne cvičný charakter. Predpokladá sa, že cvičenia sa zúčastní približne 190 vojakov z práporu Telemark, ktorý patrí k najelitnejším v krajine. Jeho členovia majú skúsenosti z misií Afganistane, Iraku a Bosne.

K nórskemu práporu by sa mali pridať i vojenské oddiely z iných členských krajín NATO. Cvičenia sú súčasťou opatrení aliancie zameraných na posilnenie bezpečnosti svojich členov na pozadí krízy na Ukrajine a potenciálneho nebezpečenstva zo strany Moskvy voči bývalým postsovietskym pobaltským republikám.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.