Chemickým závodom pri Brémach otriasol mohutný výbuch

Foto: TASR

Brémy 10. septembra (TASR) - Mohutný výbuch otriasol v utorok vo večerných hodinách chemickým závodom v obci Ritterhude blízko prístavného mesta Brémy na severozápade Nemecka, informovali agentúry AP a Reuters.

Polícia pre agentúru DPA potvrdila, že jedna osoba pri explózii utrpela závažné popáleniny a že výbuch poškodil aj budovy v neďalekej obytnej zóne.

Zraneného muža našli v troskách a niekoľko ďalších miestnych obyvateľov utrpelo ľahšie zranenia, informovali policajné i hasičské zdroje.

Podľa servera radiobremen.de bolo explóziu počuť v okruhu niekoľkých desiatok kilometrov, pričom obyvatelia oblasti zaregistrovali žieravinový zápach. V prípade zraneného, ktorého našli s ťažkými popáleninami, by mohlo ísť o zamestnanca závodu, ktorý bol predtým vedený ako nezvestný.

Po explózii došlo k niekoľkým dodatočným detonáciám, pričom okolo areálu závodu šľahali plamene do výšky domov a hustý dym. Ošetriť museli zhruba 20 miestnych obyvateľov v dôsledku ľahších zranení alebo šoku.

Príčina výbuchu nebola bezprostredne známa, server však uviedol, že podľa všetkého explodovali chemické látky v sídle spoločnosti Organo Fluid, ktorá okrem iného vyrába rozpúšťadlá. Hasiči však jedovaté plyny v okolí miesta výbuchu v ovzduší meraním nezistili, píše server.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.