Primátorom Trnavy chce byť aj Jozef Klokner

Jozef Klokner. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Trnava 10. septembra (TASR) – O post primátora v Trnave sa chce uchádzať 59-ročný Jozef Klokner, ktorý vstúpi do volebného boja ako nezávislý kandidát. Oznámil to prostredníctvom sociálnej siete.

Klokner je bývalý komunálny politik, donedávna bol členom KDH, hnutie ho nominovalo na viaceré funkcie v štátnej správe, bol prednostom Krajského úradu pre dopravu a komunikácie v Trnave, prednostom Obvodného úradu v Trnave a pracoval aj na Správe mestského majetku Trnava. Bol poslancom mestského i krajského zastupiteľstva za KDH, neúspešne kandidoval za hnutie na post predsedu Trnavského samosprávneho kraja a po vystúpení z KDH aj na poslanca krajského parlamentu v uplynulých voľbách. Teraz pracuje pre občianske združenie. Klokner chce ponúknuť svoje dlhoročné skúsenosti z verejného života aj súkromného sektora a chce vystupovať ako ľudový primátor, ktorý ľudí spája, a nie rozdeľuje podľa straníckych, majetkových či iných kritérií.

Svoj záujem kandidovať za primátora Trnavy zatiaľ ohlásili Ján Žitňanský za koalíciu KDH, SDKÚ-DS, OĽaNO, NOVA s podporou Mosta-Híd a Strany zelených, nezávislý kandidát Peter Bročka z tretieho sektora a Bystrík Stanko, nominant Smeru-SD. Súčasný primátor Vladimír Butko po svojom prvom volebnom období vo funkcii už nekandiduje.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.