Slovenský atlét dopoval, hrozia mu dva roky

Diskár Matej Gašaj. Foto: Slovenský atletický zväz

Bratislava 11. septembra (TASR) - Slovenský diskár Matej Gašaj mal 13. júla na národnom šampionáte v Banskej Bystrici pozitívny dopingový test na anabolické steroidy. Informáciu o jeho previnení prinieslo štvrtkové vydanie denníka Šport s tým, že mu hrozí dvojročný dištanc. Verdikt o potrestaní oznámi disciplinárna komisia Slovenského atletického zväzu (SAZ).

"Tridsaťdvaročný Gašaj nepožiadal Antidopingovú agentúru SR (ADA SR) o analýzu kontrolnej B-vzorky a nereagoval ani na výzvu, aby vysvetlil svoj pozitívny nález. Výsledok A-testu sa preto považuje podľa Slovenského atletického zväzu (SAZ) za konečný," uvádza sa v denníku Šport.

Predseda SAZ Peter Korčok potvrdil, že najlepší slovenský diskár sa previnil voči dopingovým pravidlám. "Výsledky analýzy A-vzorky vykonanej v akreditovanom laboratóriu Svetovej antidopingovej agentúry WADA v rakúskom Seibersdorfe preukázali prítomnosť metabolitu zakázanej anabolickej látky dehydrochlórmetyltestosterón. Oficiálnu informáciu o porušení antidopingových pravidiel sme dostali 2. septembra a vzápätí sme celú záležitosť postúpili našej disciplinárnej komisii. Štandardný postih pri danom porušení je zákaz činnosti na dva roky," uviedol pre Šport.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.