Tropická búrka Fung-Wong sa presúva na sever, zatiaľ päť mŕtvych

Prívalové dažde na Filipínach spôsobujú problémy. Foto: TASR/AP Photo

Manila 20. septembra (TASR) - Búrka, čo priniesla so sebou prudké monzúnové dažde, ktoré už zaplavili väčšinu hlavného mesta Filipín, nabrala na intenzite a s hustými lejakmi a silným vetrom vpadla do najsevernejších provincií tejto ostrovnej tichomorskej krajiny. Oznámila to dnes štátna agentúra pre zvládanie kalamitných situácií.

V metropolitnej oblasti Manily a priľahlých provinciách postihla tropická búrka Fung-Wong vyše pol milióna ľudí a ďalších približne 90.000 osôb muselo byť evakuovaných. Najmenej piatich ľudí ničivý prírodný živel usmrtil, spresnili oficiálne miesta.

Guvernér provincie Ilocos Norte, ležiacej na najkrajnejšom severe najsevernejšieho filipínskeho ostrova Luzon, pre tlačovú agentúru AP povedal, že silný vietor a dážď, ktoré vyčíňajú v tejto oblasti, strhávajú strechy, vyvracajú stromy a zaplavujú cestné komunikácie. Preventívne bol vypnutý prívod elektriny, aby sa zabránilo nehodám.

Vietor sprevádzajúci tropickú búrku Fung-Wong dosahoval v piatok na severe Filipín rýchlosť 85 kilometrov za hodinu a v nárazoch 100 km/h.

Fotogaléria: Tropická búrka Fung-Wong

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.