Taliban zaútočil v provincii Ghazní, zabil vyše 100 ľudí

Ghazní 26. septembra (TASR) - Stovky bojovníkov hnutia Taliban zaútočili pred piatimi dňami na jeden z okresov východoafganskej provincie Ghazní a zabili desiatky ľudí, informovala dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na miestne úrady.

Provinčná vláda uviedla, že stratila kontakt s políciu v okrese Adžiristán. Taliban tam podľa prvých správ zabil vyše 100 ľudí, z nich 15 prišlo o hlavu. Provinčné úrady požiadali centrálnu vládu o posily, dosiaľ však nedorazili. Obávajú sa, že oblasť padne do rúk Talibanu.

Po mesiacoch sporov ohľadne výsledkov júnových prezidentských volieb afganská volebná komisia vyhlásila za ich víťaza bývalého ministra financií Ašrafa Ghaního.

Jedným z jeho prvých krokov bude podpis dlho odkladanej bilaterálnej bezpečnostnej dohody so Spojenými štátmi, ktorá umožní zotrvanie menšieho množstva vojakov v krajine po tohtoročnom odchode vojenskej koalície.

Taliban ale odmietol novú vládu. Voľby, z ktorých vzišla, označil za podvod zinscenovaný Spojenými štátmi. Ako vyhlásil, naďalej chce pokračovať vo vedení džihádu, aby dosiahol úplné oslobodenie krajiny od "okupácie" a "pripravil cestu k skutočnej islamskej vláde".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.