Gitarista AC/DC Malcolm Young trpí demenciou a opustil skupinu

gitarista a spoluzakladateľ hardrockovej skupiny AC/DC Malcolm Young (vlastným menom Malcolm Mitchell Young) - (na snímke vpravo). Foto: TASR/AP

Sydney 27. septembra (TASR) - Gitarista a spoluzakladateľ austrálskej rockovej skupiny AC/DC Malcolm Young trpí demenciou, kvôli ktorej musel po 41 rokoch opustiť túto formáciu. Zlý zdravotný stav hudobníka si vyžiadal jeho umiestnenie v špeciálnom zariadení, informoval v piatok denník The Sydney Morning Herald.

"Ak by ste s ním boli v jednej miestnosti, vyšli z nej von a po jednej minúte sa vrátili späť, už by si nepamätal, kto ste. Trpí úplnou stratou krátkodobej pamäte," uviedol pre zmienené noviny nemenovaný rodinný príslušník. Skupina ohlásila Youngov odchod v stredu s tým, že ho nahradil jeho synovec Stevie Young.

Prvé oficiálne správy o Malcolmovej vážnej, vtedy nespresnenej chorobe, prišli v apríli, keď sa potvrdilo, že gitarista sa nezúčastní nahrávania nového, v poradí 17. štúdiového albumu skupiny, ktorý vyjde koncom novembra pod názvom Rock or Bust. Nasledovať bude aj svetové turné, na ktoré AC/DC vyrazia v roku 2015.

Malcolm Young založil skupinu spolu so svojím mladším bratom Angusom v roku 1973 v Sydney. Kapela sa s vyše 200 miliónmi predaných platní stala jednou z najúspešnejších v hudobnej histórii.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.