Bola chyba, že Pavol Frešo neodstúpil sám, tvrdí V. Novotný

Podpresdeda SDKÚ-DS Vialiam Novotný Foto: TASR/Martin Baumann

Senica 27. septembra (TASR) - Skutočnosť, že Pavol Frešo neodstúpil z funkcie predsedu SDKÚ-DS, je chybou. Pred dnešným konaním mimoriadneho kongresu strany to povedal podpredseda SDKÚ-DS Viliam Novotný.

"Mne je trochu smutno, že SDKÚ-DS, ktorá niesla najväčšie reformné úsilie v rokoch 2002 až 2006, je dnes v situácii, keď sa menia zámky. Trochu ma to mrzí," priznal.

Základné výhrady voči Frešovi, ktorého dnes budú delegáti odvolávať, Novotný sformuloval tak, že sa nevenuje strane dostatočne. "Vidia to aj voliči, svedčia o tom naše preferencie. Pavol Frešo má veľa funkcií a povinností. Odkedy bol zvolený za predsedu BSK, celú energiu venuje kraju. SDKÚ-DS ale potrebuje predsedu 24 hodín denne a sedem dní do týždňa," upozornil Novotný.

On si myslí, že Frešo dnes bude odvolaný. "Úlohou funkcionárov je ponúknuť riešenia, úlohou delegátov je rozhodnúť. Myslím, že bude odvolaný," poznamenal.

Novotný priznáva, že strana urobila v poslednom čase viacero chýb. Spomenul napr. podporu Pavlovi Hrušovskému (KDH) v prezidentských voľbách. "To nie je o Hrušovskom, ale o našich voličoch. Skoro nikto ho nevolil. My sme ho ponúkali, ale voliči mali iný názor. Chybou bol aj odchod piatich poslancov z klubu, to je mimoriadna udalosť. Máme pokles preferencií, lebo nedávame zrozumiteľnú ponuku, ústredné orgány nefungujú, nezasadá Prezídium ani Ústredná rada," dodal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.