Human Rights Watch kritizuje Turecko pre porušovanie ľudských práv

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Ankara 29. septembra (TASR) - Ľudskoprávna organizácia Human Rights Watch (HRW) vyzýva Turecko, aby prijalo opatrenia na ochranu právneho štátu a slobody prejavu i práva na pokojné zhromažďovanie sa. Informovala o tom dnes agentúra AP.

Vo svojej dnes zverejnenej správe HRW kritizuje kroky tureckej vlády smerujúce k ovládnutiu médií, internetu, ako aj jej zásahy proti kritikom a protestujúcim.

Podľa HRW na jednej strane tisíce Turkov čelia obvineniam v súvislosti s účasťou na protivládnych protestoch v roku 2013, kým príslušníci polície sa zo zneužívania moci musia zodpovedať len málokedy.

V správe HRW sa ďalej uvádza aj to, že turecká vláda oslabila právny štát, keď na korupčný škandál okolo súčasného prezidenta a niekdajšieho premiéra Recepa Tayyipa Erdogana zareagovala prijatím zákonov, ktoré obmedzujú nezávislosť súdnictva.

Na druhej strane HRW privítala úsilie vlády v Ankare uzavrieť mierovú dohodu s kurdskými vzbúrencami a ukončiť tak 30 rokov trvajúci konflikt.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR1 Komentár

  • n. kohut

    HRW sa stál selektivny monopolist ľudských práv, podľa potrieb SŠA ?

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.