Tip pre Václava Miku


RTVS logoVŠIMLI SME SI

Ivan BROŽÍK

Od nového generálneho riaditeľa RTVS verejnosť očakáva, že na Slovensko sa po rokoch vráti duálny systém a najmä verejnoprávny vysielateľ. Už len preto, aby našu slovenskú „verejnoprávnosť“ nemuseli zachraňovať české médiá či komerčné médiá.

RTVSČeská televízia prichádza v týchto dňoch so zaujímavým seriálovým titulom, ktorý zaradila do hlavného vysielacieho času po večernom spravodajstve – Toulavá kamera poznává Slovensko. Ide o klasický reportážny blok krátkych a mimoriadne pútavých informácií o tom najzaujímavejšom, čo z pohľadu histórie, prírody či techniky dané teritórium poskytuje. Slovenský divák, ktorý sa zaujíma o život vo svojej vlasti a jej historické reálie, sa teda po dlhom čase má naozaj na čo tešiť. Škoda, že iba vtedy, ak môže sledovať Českú televíziu a jej prvý program. Pretože sieť profesionálov, domácich regionálnych spravodajcov manažment predchodkyne Václava Miku rozprášil už v prvých hodinách po nástupe do funkcie. S nimi zrušil aj sledované náučné a poučné, teda verejnoprávne relácie, ktoré sa venovali tomu najzaujímavejšiemu, čo slovenské regióny dodnes v bohatej miere poskytujú. Je tiež podnetom na zamyslenie pre generálneho riaditeľa, či by naša verejnoprávna RTVS nemohla vysielať verejnoprávny program, akési „putovanie po Slovensku“ vyrábané modernou HD technológiou a s perfektnou scenáristikou, ako aj so zaujímavými aktérmi – mladými, populárnymi hercami. Nie, to nie je sci-fi. Tento program celé leto vysiela komerčná televízia! Je smutné, že jeho výroba je platená zo štátnych financií, teda súkromníka takmer nič nestála. Je naozaj neskromné prosiť či žiadať, aby občania nášho Slovenska za peniaze, ktoré odvádzajú štátu, dostali vo svojom verejnoprávnom médiu konečne aj takéto programy?

 Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.