Voliť znamená prekonať morálnu chudobu


Logo-MaticaVyhlásenie Matice slovenskej k predčasným parlamentným voľbám

DOKUMENT

Matica slovenská, ako historicky osvedčená verejnoprávna ustanovizeň, vyzýva svojich členov a sympatizantov, aby sa zúčastnili na predčasných parlamentných voľbách, a aby v duchu vyhlásenia okrúhleho stola slovenskej inteligencie, ktorý sa pod záštitou Matice konal 13. januára t. r. v historickej budove SNR, prispeli k prekonaniu hmotnej a morálnej chudoby, v ktorej sa nachádza naša národná a občianska spoločnosť.

Sme presvedčení, že si to vyžaduje principiálne riešenia, ktoré nie je možné očakávať od dosluhujúcej politickej a štátnej reprezentácie. Matica slovenská oboznámila s vyhlásením okrúhleho stola predstaviteľov všetkých parlamentných strán, a v záujme jeho podpory je pripravená na stretnutie s nimi. V súlade so svojím zákonným poslaním – upevňovať slovenské vlastenectvo, prehlbovať vzťah občanov k slovenskej štátnosti, pôsobiť najmä na mládež v duchu národných, mravných a demokratických hodnôt – Matica slovenská vyzýva k podpore tých síl, ktoré presadzujú vo svojom programe uvedené hodnoty.

Marián TKÁČ

predseda Matice slovenskejPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.