Vývoz rozvratu a revolúcií, s. r. o.


VŠIMLI SME SI

Vývoz rozvratu a revolúcií, s. r. o.

Ján ČERNÝ

Malé Slovensko hýbe svetom. Na takú vetu by sme mohli byť hrdí. Už menej hrdí však môžeme byť na niektoré naše „šedé eminencie“, ukrývajúce sa pod rôznymi honosne znejúcimi nadáciami, fondmi a inými, zväčša anglicky nazývanými spoločnosťami.

Pre bežného človeka nie je pochopiteľné, z čoho žijú, keď navonok nič nerobia, iba sa tu a tam preproducírujú na nejakých čiastočne intelektuálskych a čiastočne až sektárskych podujatiach. A často lietajú za oceán na rôzne sympóziá, kolokviá a bohvie ešte ako nazvané školenia. Toho istého bežného človeka však zarazí naozaj už stará (z roku 2005), ale v kontexte udalostí na Ukrajine aktuálna informácia francúzskeho ľavicového periodika Le Nouvel Observateur. Slovensko patrí k najvýznamnejším vývozcom revolúcií v Európe. Moderne sa tomu vraví – vyvážame revolučné know-how. Po slovensky, občania Slovenskej republiky, niektorí, organizujú revolúcie priamo alebo nepriamo – napríklad na Balkáne, aj tú na Ukrajine. Organizujú ich v zmysle „usmernenia“ vývoja revolúcie tak, aby jej výsledkom bol nástup tej politickej sily, ktorú schvália financovatelia nadácií a fondov z USA a z Nemecka. To znamená, že niektorí naši „občania“ školia polovojenské jednotky, dávajú im lekcie v tom, ako rozvášniť dav, ako „zariadiť“ dostatočný počet obetí, aby sa vzbúrila verejná mienka. Francúzske noviny jedného z takýchto občanov menovali plným menom. A citovali. Môžu si to dovoliť. U nás to nie je celkom možné, pretože organizácia, ktorá ho zamestnáva, patrí k najbohatším na svete. A každý súdny spor by naše noviny zrejme prehrali. Francúzske noviny podrobne opísali jeho zapojenie v balkánskom konflikte a v predchádzajúcej „oranžovej“ revolúcii na Ukrajine pred rozpadom týchto regiónov na menšie územné celky. Slovensko sa teda stalo vyvrheľom európskej civilizácie a nepriamo krajinou, ktorá v civilizovanejšej podobe exportuje terorizmus, čo je inými slovami nerešpektovanie demokraticky zvolenej výkonnej moci aj s pomocou násilia. Desivé konštatovanie.
Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.