Vzájomne prospešná spolupráca


kniha týždňaTELEGRAFICKY Z MIESTNYCH ODBOROV MATICE SLOVENSKEJ

Vzájomne prospešná spolupráca

Na pôde Kysuckej knižnice v Čadci privítala nedávno jej riaditeľka Blanka Králiková zástupcov Miestneho odboru Matice slovenskej v Žiline na oficiálne rokovania o vzájomnej spolupráci podľa dohody, ktorá bola na podnet riaditeľky knižnice podpísaná ešte v marci minulého roka. Kysucká knižnica sa tak stala kolektívnym členom MO MS v Žiline.

Predseda Pavol Jurecký, riaditeľka Katarína Kalánková a pracovníčka MO MS v Žiline Zuzana Miškovská na stretnutí s riaditeľkou knižnice otvorili niekoľko tém. Týkali sa najmä možností poskytovania výstavných priestorov na podporu a propagáciu Matice slovenskej v Kysuckej knižnici, aktívnej účasti na zostavovaní výberových bibliografií, príležitostných medailónov k výročiam národnej inštitúcie a významných regionálnych osobností a udalostí, ktoré budú slúžiť jednak študentom stredných škôl a vysokých škôl pri štúdiu, ako aj širokej verejnosti.

„Spolupráca s Maticou slovenskou je pre Kysuckú knižnicu dôležitá z viacerých aspektov. Na základe dobrých skúseností z histórie by sme chceli pokračovať v spolupráci s MS nielen v Martine v Žiline, ale i s miestnymi odbormi MS v celom regióne Kysúc, predovšetkým tam, kde odbory aktívne pracujú, napríklad MO MS Makov. Prínosom spolupráce medzi oboma inštitúciami bude najmä propagácia regionálnych osobností, ktoré sa zaslúžili o kultúrny a spoločenský rozvoj nášho regiónu. Cieľom spolupráce je zviditeľniť tieto osobnosti a región Kysúc nielen v regionálnom, ale i v celospoločenskom rozsahu. Napríklad uverejňovaním príspevkov a článkov v celoslovenských periodikách zameraných na matičnú činnosť a zároveň organizovať nadregionálne podujatia v podobe odborných seminárov, súťaží či konferencií,“ priblížila význam tejto spolupráce riaditeľka Kysuckej knižnice B. Králiková.

(kk)Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.