3 otázky pre: Andreja DANKA, podpredsedu SNS

  • Na Krajský súd v Bratislave ste začiatkom januára podali žalobu o preskúmaní zákonnosti rozhodnutia postupu správneho orgánu z dôvodu, že vám ministerstvo vnútra odmietlo sprístupniť informácie, ktoré by mali byť verejné. O čo išlo?

   Ministerstvo vnútra SR pod vedením Daniela Lipšica nám odmietlo poskytnúť informácie, ktoré sme požadovali k nejasným a podozrivým nákupom odpočúvacích zariadení.

Dňa 8. júna 2011 sme požiadali Ministerstvo vnútra (MV) SR na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám  o informácie o zmluvách, ktoré rezort aj v médiách tajil a zahmlieval. Týkali sa spoločnosti Orga – Trade, s ktorou malo ministerstvo prostredníctvom ministra D. Lipšica uzavretú, no koaličnými partnermi neschválenú zmluvu týkajúcu sa modernizácie technických prostriedkov slúžiacich na odpočúvanie.

  • Aký bol dôvod na zamietnutie dodania požadovaných informácií?

   Po odoslaní našej žiadosti na ministerstvo vnútra sa začala spleť zahmlievania, utajovania, predlžovania lehôt dodania informácií, ale aj rozporuplného riešenia našej žiadosti, ktorú opisujem v súdnej žalobe.

  • Čo je teda konkrétne obsahom žaloby?

   Krajský súd v Bratislave sme požiadali, aby zrušil rozhodnutie MV SR neposkytnúť tieto informácie a aby vec vrátil ministerstvu na ďalšie konanie. Ide nám o to, aby konanie Daniela Lipšica za chrbtom koaličných partnerov bolo zverejnené a aby sa ukázalo, o koľko miliónov za podpis zmluvy, ktorú napokon premiérka I. Radičová prikázala zrušiť, náš štát prišiel vďaka D. Lipšicovi na sankciách, keďže ministerstvo sa do tejto chvíle vo veci sankcií za zrušenie zmluvy – ak ju aj vôbec zrušilo – jasne nevyjadrilo.

(mrs)Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.