Akcie z kupónky? Zase nás predali!

kupónová privatizácia knižkaV týchto dňoch dostávajú desaťtisíce občanov Slovenska nevítaný list. Istá pani Mgr. Baričiaková ako riaditeľka úseku ekonomiky a istý Ing. Miloš Peterka ako riaditeľ úseku obchodno-prevádzkového za inštitúciu, ktorú si nazvali Centrálny depozitár cenných papierov SR, rozposielajú poukážky, kde od občanov vymáhajú akési "skladné" za akcie z kupónky. Ak sa vám slovo "vymáhať" podobá na slovo "výpalníctvo", je to čisto na vás. Preto, aby ste si urobili konkrétnejší obraz tejto inštitúcie, len niekoľko faktov.

  Nie je to žiadna inštitúcia - už vôbec nie štátna - je to obyčajná akciová spoločnosť, ktorú si môže založiť ktokoľvek. Trochu silná káva, že? Ale veď my sme si už pomaly zvykli, že nás politici raz za čas predajú.

  • AJ OD MŔTVYCH

Napríklad celú databázu občanov, čo kedy mali čokoľvek dočinenia s kupónovou privatizáciou do rúk akýmsi samozvaným podnikateľom s nimi. A títo vymáhači nemajú zľutovania: - vymáhajú "skladné" od ľudí, ktorých "cenné papiere" sú roky bezcenné - vymáhajú ich aj od tých, ktorých "cenné papiere" sú desaťročia bezcenné a vymáhači to vedia; tu je príklad akcií investičného fondu VÚB kupón - vymáhajú ich aj od tých, ktorí svoje akcie už dávno, pred desaťročiami predali - vymáhajú ich dokonca aj od mŕtvych a to už je naozaj morbídne. Už sme si povedali že pani Baričiaková a pán Peterka vedia, že tisícom občanov ostal z kupónky len bezcenný zdrap papiera (ako o tú cenu prišli si povieme v stredu na mimoriadne zaujímavom "gorilom" príklade). Ale ako mi oznámil Mgr. Michal Ambrovič: "...existuje od roku 2009 možnosť tzv. bezodplatného prevodu cenných papierov na Fond národného majetku SR." A teraz pozor, citujem: "Možnosť bezodplatného prevodu, ktorého súčasťou je aj prevzatie alikvotnej časti poplatkov spojených s vedením účtu za rok, v ktorom sa uskutočnil prevod a pripadne aj za dva predchádzajúce roky, potrvá ešte do 31.12.2012." Áno čítate dobre, hoci neveríte vlastným očiam. Tá BEZODPLATNOSŤ spočíva v tom, že keď sa rozhodnete vynaložiť svoj čas a námahu na to, aby ste umožnili Fondu národného majetku SR urobiť si poriadok v tom bordeli, čo ostal po kupónke a nie je to náhoda, veď vďaka tomu zbohatli dnešné gorily), priznáte tým vymáhačom akési "všimné". A to ešte je vraj na ich ľubovôli, či vás skasírujú len za jeden rok a či za tri! Hoci podľa zákona sa platí len od tohto roku! Skvelý kšeft, čo? Treba dodať, že FNM SR sľubuje ten poplatok za vás preplatiť. Vydýchnime, nadýchnime sa, pouvažujme nad toľkou veľkorysosťou a čo nám vychádza? Samozrejme, že to nezaplatí nikto z FNM SR, ale opäť my všetci z našich daní! Skrátka Depozitár o svoj kšeft určite nepríde. A to za doslova obrazné škrtnutie perom a uznanie, že nič je nič?!

  • VYNUCUJÚ SI VŠIMNÉ

    A nevyhnutné varovanie: ktokoľvek, kto si myslí, že sa týchto podnikavcov s ničím zbaví tým, že im teraz pošle tých "pár eur", veľmi sa mýli. Až do konca svojich dní bude platiť za nič, potom ešte jeho deti a potom ich deti... No skrátka dovtedy, kým sa títo akcionári nenabalia dosť, aby to zabalili. To sú šoky, čo? Mimochodom, napadlo vám, aké asi majú reálne náklady títo podnikavci s tým "skladovaním" informácie o bezcenných akciách? Akú "službu" vám ponúkajú ako protihodnotu? Oni vlastne neponúkajú, vynucujú si toto "všimné" zjavne na svoje platy, kancelárie a prostriedky, aby z neznalých občanov Slovenska takto vytiahli nemalé prostriedky. To predsa odporuje "dobrým mravom v obchodnom styku" a to už je základ na žalobu, či aspoň zrušenie akéhokoľvek kontaktu s takto nemravne konajúcimi podnikavcami?! Nemyslím si, že sa ako ovce máme podriadiť tomuto kolosálnemu kšeftu s nami a našou dôverou. Jednak by bolo dobré vedieť, kto za tým stojí a ktoré strany tu zapracovali, aby sa ktosi dostal k údajom o našich akciách a ťažil z toho. Potom tu je samozrejme šanca, že zvolíme iných politikov, ktorí tento nezmysel po voľbách zastavia. Je ale slušnosť odpovedať na list a tu je môj otvorený list pani Baričiakovej a pánovi Peterkovi. Vážení, len nateraz a naposledy bez nároku na náhradu za stratený čas vám obom v dobrej vôli oznamujem, že akcie, o ktorých tvrdíte, že ich vlastním, som už pred pätnástimi rokmi predal. Nemám vám teda za čo platiť a ani nikomu už nič prevádzať s vašou "pomocou".

  • NEEXISTUJÉÚ ZMLUVY

   Na základe uvedeného vám tiež oznamujem: - neviem kto ste a ani ma to nezaujíma - moje akcie boli v Stredisku cenných papierov a keď to zaniklo, zanikol aj môj vzťah k nemu - nemám žiadny zmluvný vzťah k vám (ani ste sa neunúvali sa ma opýtať, či o vaše "služby" stojím) a váš cenník si strčte za klobúk - navyše nemáte môj súhlas s využívaním mojich osobných údajov a ak si ešte raz trúfnete nejaké použiť, podám na vás trestné oznámenie - odporúčam vám, aby ste ma už NIKDY neobťažovali vaším kšeftom, ktorý sa ma netýka, tak ako sa netýka tisícov iných občanov - ale ak si naozaj trúfnete ešte raz ma s tým obťažovať, tak vám podľa vlastného cenníka vyrúbim "skladné" za tie vaše listy; budem veľmi skromný: je to päť stránok (letáčik FNM SR nerátam) po eure za mesiac, čo poviete? Ja pán, vy pán. A na rozdiel od vás, ja mám so skladovaním toho vášho pamfletu naozajstnú oštaru, zaberá mi miesto. Dúfam teda, že aj vo vašom vlastnom záujme už o vás nebudem počuť. To isté želám mnohým mojim rovnako vašou "iniciatívou" postihnutým občanom.

anonymPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.