Ivan LUŽÁK: Logo RTVS

Už dlhší čas je na svete logo novej diskutabilnej organizácie, a to Rozhlasu a televízie Slovenska. Jej samotný vznik bol od začiatku sprevádzaný viacerými oprávnenými pochybnosťami. Či je to skutočne ekonomicky vhodné spojenie dvoch subjektov, či sa iba nenašiel vhodný kandidát na miesto riaditeľa STV, či sa nesleduje len účinnejšie politické ovládnutie oboch inštitúcií naraz.

Nešťastný je aj prijatý názov spojených médií, pričom je takmer isté, že sa cieľavedome vyhýba pomenovaniu slovenský. Veď keď máme napr. Národnú radu SR a Železnice SR, môžeme mať aj RTVS – namiesto jednoduchšieho a výraznejšieho Slovenská národná rada, Slovenské železnice a Slovenský rozhlas a televízia. Autori nového pomenovania avšak deklarujú: nepopierame, že organizácia je na Slovensku, ale netvrdíme, že je slovenská. Pre mňa i po dlhšom čase je úplne nestráviteľné logo RTVS. Poznáme ho v tvare „rtv:“. Už nech čert zoberie tie malé písmená – to je v reklame dosť bežný prípad – ale tá dvojbodka namiesto Slovenska! To je provokácia a hanobenie názvu štátu! Kto je autorom tohto paškvilu? Aký honorár zobral za takéto veľdielo? S tým sa máme my matičiari, ochrancovia slovenského života, zmieriť? To teda v žiadnom prípade nie! Vyzývame riaditeľku RTVS M. Zemkovú, aby okamžite stiahla toto dehonestujúce logo a vyvodila príslušné dôsledky proti zodpovedným osobám. Samozrejme, zodpovedná je aj ona sama, kto ju teda potrestá? Ak bude treba, obrátime sa na Ministerstvo kultúry SR alebo Národnú radu SR.

 Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.