Július HOMOLA: Zneužívali moc

V SNN č. 50 nás veľmi zaujal rozhovor s pánom Jánom Dudášom o jeho novej knihe Absurdity vysokých škôl a inteligencie na Slovensku. Mnohé postrehy autora považujeme za správne a aktuálne. Napríklad názov Komenského univerzita. Áno, je to na trpký úsmev. Veď je všeobecne známe, že J. A. Komenský vyzýval vodcov povstania na pomaďarčovanie národov v Uhorsku.

Áno, križiacke výpravy v 11. a 12. storočí boli obranou pred mohamedánskou agresiou. A oddialili ich nápor na Balkán o 2. storočia. Áno, mnohí prezliekli kabáty. Ale skromne mlčia. No niektorí karieristi surovo zneužívali svoju moc v totalite. Takíto „páni súdruhovia“ sa nehanbili za svoju minulosť a drzo obviňujú a nadávajú slovenským vlastencom do fašistov. Áno, pán Dudáš má pravdu. V minulosti (v Uhorsku aj v ČSR) všetko slovenské bolo ignorované a zatláčané do úzadia. Viaceré tézy pána Dudáša – aj keď sú mylné – tvoria podklad pre zaujímavú, hodnotnú diskusiu.

 Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.