Nahota na odstrel, Košice na predaj


HUMORESKA

Milan ZEMO

Konečne sa zistilo, prečo poslanci počas rokovaní listujú v novinách. Neprajníci nášho parlamentu vykrikovali, že tam takíto zákonodarcovia nepatria, lebo nesledujú, čo sa v sále deje, ale prezerajú si holé baby v bulvárnych plátkoch. Omyl, vážení! Oni pracovali. Sledovali, či noviny neprekročili hranicu nahoty a neskĺzli do kategórie erotickej tlače. Keď ťažká poslanecká práca pri sledovaní mravnosti dosiahla neúnosný bod, našiel sa jeden odvážny.

Poslancovi Branislavovi Škripekovi sa uľútostilo prepracovaných kolegov. Navrhol nový zákon o nahote s tým, že monitoring erotiky na stránkach periodickej tlače a časopisov by nemali robiť jeho kolegovia a kolegyne, ale úradníci ministerstva školstva. V podstate tým myslel, že na Čaplovičovom ministerstve aj tak nemajú poriadne čo robiť, tak nech len pekne v pracovnom čase na holé baby vykukujú za peniaze nás všetkých. A aby sme sa nebáli, lebo má vymyslené, ako sa tieto groše do štátnej kasičky vrátia.

Potom, čo sa úradníci dosť na nahotinky vynadívajú, rozhodnú, ktorá z nich ohrozuje mravnosť. Napríklad usporiadajú dvojdňové sympózium v Tatrách, kde spoločne určia, že fotografia sochy nahej Milónskej Venuše neohrozuje mravnosť detí, lebo nemá celé telo, a to je škaredé. Po sympóziu všetko hodia na plecia obvodných úradov, ktoré udelia pokuty za nedodržanie zákona od 500 do 10 tisíc eur. Čiže sa peniaze, ktoré z našich daní vykukali ministerskí úradníci, vrátia naspäť. Geniálne! Skutočne len takto a nijako inak sa dá naplniť štátna kasička.

Celý rozruch okolo nahoty a jej vplyvu na deti, na ktorom si samozrejme zgustol ohrozený bulvár, prišiel súčasne so správou, že Američania balia na slovenskom východe kufre. Je vraj kríza. Preložím: vypršali im desaťročné daňové prázdniny. Predávajú košické železiarne kupcovi z východného východu, ktorý má všetko, len nie dobrú povesť. V Košiciach a v okolí sa boja o prácu tisícky oceliarov a ďalšie tisícky subdodávateľov, ktorí sú od tohto fabrického gigantu životne a bytostne závislí. Vládne tam preto dosť nasrdená nálada. V tejto súvislosti je Škripekov mravnostný pokus skutočne naťahovaním zdravého rozumu na škripec. Niežeby som bol zástancom perverzít, ktoré ohrozujú slovenské deti, ale v súčasnej ekonomickej mizérii sú dôležitejšie veci ako hodnotenie, či holá baba v bulvári je nemravná alebo jej len bolo teplo, a tak sa vyzliekla. Náš parlament sa bude radšej zaoberať takými potrimiskárskymi záležitosťami, ako niečo v krajine riešiť. Ani by som sa nečudoval, keby vyrukoval s návrhom zákona, aby namiesto semaforov riadili križovatky cvičené opice zo ZOO. Budú tak na čerstvom vzduchu a ministerstvo vnútra ušetrí elektrinu za pustené semafory.

 Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.