Lekcia, ktorá musela prísť

thumbnail

Pred júnovou schôdzou Národnej rady Slovenskej republiky dostali redakcie slovenských médií z Odboru komunikácie s médiami a verejnosťou NR SR mail s nasledujúcim obsahom: „Vážená pani šéfredaktorka, vážený pán šéfredaktor, vzhľadom na blížiacu sa schôdzu Národnej rady Slovenskej republiky si dovoľujeme požiadať redaktorov, fotoreportérov a taktiež ďalších pracovníkov z Vašej redakcie, ktorí budú pokrývať spravodajstvo zo zasadnutia NR SR, o zvolenie zodpovedajúceho spoločenského odevu počas svojej návštevy parlamentu.

Zároveň si Vám dovoľujeme pripomenúť, že vstup do rokovacej sály národnej rady je v súlade so Smernicou č. 3/2014 vedúceho Kancelárie Národnej rady SR povolený fotoreportérom a kameramanom médií za účelom fotografovania, filmovania a vyhotovenia audiovizuálnych záznamov výlučne v primeranom spoločenskom odeve. Vzhľadom na skutočnosť, že všetky priestory Národnej rady SR sú plne klimatizované, považujeme za primeraný spoločenský odev, ktorý je bežným štandardom dodržiavaným aj poslancami: sako, resp. košeľu s dlhým rukávom, dlhé nohavice, celé topánky.“

Novinárska obec na Slovensku, minimálne jej podstatná časť, dostala poriadnu lekciu. Kým parlamentné spravodajstvo povedzme v Nemecku alebo v Rakúsku či vo Francúzsku sprostredkúvajú už napohľad dôveryhodné, elegantne oblečené dámy a rovnako páni v odeve primeranom miestu výkonu svojho povolania, u nás do parlamentu posielajú mnohé redakcie doslova ešte deti bez toho, aby ten novinársky dorast dbal o vhodnosť svojho oblečenia. A ak sú to už aj dospelé osoby vo veku okolo tridsať rokov, potom neraz korzujú po parlamentných chodbách v plážových šľapkách, s bosými nohami v sandáloch, v bermudách, krátkych nohaviciach alebo v tielkach, ktoré sú skôr vhodné na nudistickú pláž. Zdá sa, že parlament dal veľmi tvrdú lekciu zo žurnalistickej úcty k symbolom našej štátnosti a napokon aj k zákonodarcom . A s tým sa dá iba súhlasiť.

Ivan BROŽÍK

 1 Komentár

  • piatok

    Múdro.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.