Kurzy akcií klesajú, v New Yorku sa prejavila nervozita

Foto: TASR/AP

Frankfurt/Tokio/New York 7. októbra (TASR) - Nepriaznivé údaje o nemeckej konjunktúre zrazili hlavný index akciovej burzy vo Frankfurte nad Mohanom na najnižšiu hodnotu od polovice augusta.

DPA informuje, že index Dax dnes krátko po otvorení obchodovania klesol o 0,84 % na 9132,56 bodu. Index MDax klesol o 0,66 % na 15.652,91 bodu a index TecDax sa zosunul o 0,93 % na 1214,86 bodu.

Analytici uvádzajú, že hodnota indexu Dax okolo 9500 bodov signalizuje, že najsilnejšia ekonomika eurozóny beží hladko a na obzore nie sú nijaké komplikácie.

EuroStoxx 50, hlavný index eurozóny, stratil 0,87 %.

DPA dodáva, že nemecký priemysel zaznamenal v auguste najsilnejší pokles od ťažkej hospodárskej krízy v roku 2009. V podnikoch došlo k poklesu produkcie aj po odrátaní sezónnych vplyvov a nižšieho počtu pracovných dní o 4 %.

Tokijská akciová burza, ktorá už svoj obchodný deň uzavrela, tiež skončila v mínuse. Jej hlavný index Nikkei 225 stratil 107,12 bodu a uzavrel na 15.783,83 bodu. Mierne klesol aj jej index Topix.

V Tokiu a vo Frankfurte sa prejavil pondelkový (6.10.) vývoj na newyorskej akciovej burze NYSE. Obchodovanie sa na nej začalo mierne optimisticky, ale napokon sa jej výsledok dostal do mínusu 0,10 %. Hlavný index Dow Jones Industrial uzavrel na hodnote 16.991,97 bodu. DPA pripomenula, že v piatok (3.10.) sa prepadol o 4 %.

Obchodovanie s akciami na úvod týždňa poznamenala v New Yorku nervozita. Investori čakajú na prvé bilancie firiem za tretí štvrťrok. Sú zvedaví, ako zvládli vplyv silného dolára a ako budú manažéri komentovať rast kurzu americkej meny.

Obdobie zverejňovania výsledkov veľkých amerických korporácií začne v stredu (8.10.) tradične hlinikársky koncern Alcoa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.