Dvaja muži okradli v Želiezovcach dôchodcu o úspory

Ilustračná snímka Foto: TASR/Michal Svítok

Nitra 10. októbra (TASR) – Dvaja neznámi muži okradli o úspory v želiezovskej časti Svodov 87-ročného muža. Vo štvrtok 9. októbra približne o 15. hodine vošli muži na dvor rodinného domu pod zámienkou, že nesú synovi majiteľa 100 eur. Potrebovali však vydať z 200-eurovej bankovky.

"Dôchodca zašiel do spálne a vybral 100 eur. Mužom sa však bankovka nepozdávala, vraj je poškodená. Muž preto znova vošiel do domu. To však s ním už išli dnu aj obe podozrivé osoby. Po ich odchode si senior všimol, že ho obrali o 1500 eur," informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Renáta Čuháková. Polícia po oznámení prípadu vedie trestné stíhanie vo veci pre prečin krádeže. Po páchateľoch, ktorí z miesta odišli na aute, intenzívne pátra.

Výzva polície

Polícia opätovne vyzýva dôchodcov, aby boli opatrní pri komunikácii s cudzími ľuďmi, najmä ak manipulujú s peniazmi. "Nikto z dodávateľov energií neprináša preplatky v hotovosti. Ak si ľudia nie sú istí, môžu zavolať príbuzných či susedov. Ak je na nich vyvíjaný nátlak a nevedia si poradiť, môžu sa obrátiť na policajnú hliadku na telefónnom čísle 158," vyzvala dôchodcov Čuháková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.