Policajti zadržali Kubicu - fantóma klenotníctiev a postrach dôchodcov

Na kombosnímke vľavo Erik Kubica v roku 2012 a vpravo po zadržaní v roku 2014. Bratislava, 16. októbra 2014. Foto: ASR - Prezídium PZ v Bratislave

Erik Kubica Foto: FOTO TASR - KR PZ v Trnave

Bratislava 16. októbra (TASR) - Hľadaný Erik Kubica, ktorého Slovensko pozná z médií aj ako „fantóma klenotníctiev“ alebo „postrach dôchodcov“, je už za mrežami. Postarali sa o to pátrači z Prezídia Policajného zboru. Zadržali ho v Sládkovičove.

Na hľadaného vydali viaceré súdy zatykač a v jednom prípade aj príkaz na dodanie do výkonu trestu. Ten mu uložil okresný súd v Galante za krádež minulý rok v decembri. Pátrali po ňom aj kriminalisti z viacerých oddelení na Slovensku v desiatkach prípadov trestnej činnosti. Hľadaný bol na úteku a trestu sa vyhýbal.

Skrýval sa na mnohých miestach, menil svoj výzor a kontaktoval sa len s úzkym okruhom jemu dôveryhodných ľudí. Využíval anonymitu miest a hromadnej dopravy. Prostriedky na živobytie si mal obstarávať páchaním trestnej činnosti. Jeho obeťami mali byť najmä staršie osoby, ktoré mal okrádať alebo podviesť pod rôznymi zámienkami. V niektorých prípadoch sa mal vydávať za policajta alebo pracovníka SBS.

Prezidiálna pátracia jednotka získala informácie o jeho pohybe. Pátranie sťažovali jeho skúsenosti, keďže sa spravodlivosti nevyhýbal prvýkrát a tiež zmena jeho výzoru na nepoznanie. Keďže aj policajti mali skúsenosti s hľadaným, nepodcenili žiadnu situáciu a zadržiavaciu akciu dobre pripravili. Zatkli ho v prítmí koľajiska v blízkosti železničnej stanice v Sládkovičove, tak aby nedošlo k ohrozeniu nezúčastnených osôb. Zákrok bol rýchly, razantný s momentom prekvapenia a bez zranení. Po zatknutí policajti eskortovali odsúdeného priamo do ústavu na výkon trestu v Leopoldove, kde si bude odpykávať uložený trest za krádež v trvaní dva roky a osem mesiacov.

Polícia zároveň vyzýva občanov, ktorí sa mohli stať obeťami trestného činu zadržaného muža, aby sa obrátili na ktorékoľvek oddelenie PZ.

Informácie poskytol Michal Slivka, hovorca Prezídia PZ.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.