Označte sa aj vy

Foto: HORECA

Bratislava 16. októbra (OTS) - Uvedené označenie má spotrebiteľovi deklarovať, že dané zariadenie predáva slovenské výrobky, ponúka domáce produkty a varí zo slovenských surovín.

Kritériom na získanie oprávnenia označenia svojej prevádzky nálepkou „U nás ponúkame slovenské“ s logom Kvalita z našich regiónov je ponuka v priemere 50% slovenských tovarov a surovín, z ktorých sa pripravujú jedlá a 50% ponuka nápojov pochádzajúcich z produkcie Slovenska. Podporným kritériom pri rozhodovaní udelenia oprávnenia bude používanie nepotravinárskych tovarov slovenského pôvodu v prevádzkach a vybavenie prevádzok zariadením slovenského pôvodu a ďalších.

Podmienkou získania označenia je zaslanie vyplnenej prihlášky na adresu organizátora. Prihláška okrem identifikačných údajov musí obsahovať pravdivé percentuálne zastúpenie slovenských surovín na prípravu jedál, nápojov, produktov a zariadení použitých v prevádzke. Po splnení kritérií prihlasovateľ obdrží označenie „U nás ponúkame slovenské“ vo forme nálepky, certifikát potvrdzujúci, že je právoplatným držiteľom označenia KZNR a podklady k využívaniu označenia vo svojom jedálnom/nápojovom lístku, na webovej stránke a iných materiáloch.
Dňa 16. októbra 2014 pri príležitosti Svetového dňa potravín sa zakladá tradícia celonárodnej aktivity zameraná na podporu kúpy domácich výrobkov pod názvom „ Národný deň podpory ekonomiky Slovenska - Pýtajme si slovenské“.

V tento deň si občania majú aktívne objednávať slovenské nápoje a jedlá pripravené zo slovenských surovín v reštauráciách, bistrách, baroch... Viac ako inokedy majú nakupovať v obchodoch slovenské výrobky a takýmto uvedomelým spotrebiteľským prístupom podporiť našich poľnohospodárov a výrobcov, zamestnanosť a celú ekonomiku Slovenska. Cieľom prvého ročníka je presvedčiť nás všetkých o dôležitosti aktívneho prístupu k spotrebe slovenských výrobkov a produktov a využívaní tých služieb, ktoré ponúkajú domácu produkciu.

Podrobné podmienky, prihlášku na stiahnutie a ďalšie informácie nájdete na: http://www.kvalitaznasichregionov.sk/horeca/

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.