Silný vietor a dážď zasiahol aj Rakúsko, na horách snežilo

Na snímke pes Lotta sa raduje zo snehu v rakúskom Loferi v spolkovej krajine Salzbursko. Foto: TASR/AP

Viedeň 22. októbra (TASR) - Prudká zmena počasia sprevádzaná nárazmi vetra s rýchlosťou viac ako 100 km/h a silným dažďom zasiahla v noci nadnes od západu Rakúsko.

Ako prvú zasiahol studený front okolo 21.00 h spolkovú krajinu Vorarlbersko, následne aj Tirolsko. Spôsobil tam škody vrátane zosuvov skál a výpadkov dodávok elektriny. Najhoršia bola situácia východne od Innsbrucku v regióne Tiroler Unterland. Bez elektriny sa z dôvodu poškodených vedení dočasne ocitlo okolo 30.000 domácností. Neprejazdné boli viaceré cestné úseky.

Stovky hasičov zasahovali i v spolkových krajinách Salzbursko, Štajersko, Dolné Rakúsko, Burgenland a Viedeň. Z ciest odstraňovali spadnuté stromy, pomáhali s odstraňovaním škôd na infraštruktúre a budovách a odčerpávali vody so zatopených pivníc.

Vo Viedni namerali po 01.00 h na vyhliadkovej veži Jubiläumswarte náraz vetra s rýchlosťou 125 km/h, na vrchu Hohe Warte zaznamenali 106 km/h a v centre 102 km/h.

Na viacerých miestach Rakúska je prerušená železničná doprava. Na trati Westbahn premávajú momentálne vlaky v úseku medzi Unterpurkersdorfom a Neulengbachom v Dolnom Rakúsku iba po jednej koľaji. V Korutánsku je prerušená doprava medzi Feldkirchenom a Glaneggom. V Hornom Rakúsku nepremávajú vlaky medzi obcami Bad Ischl a Bad Mitterndorf. Obmedzenia sú aj na linke prímestskej železnice (S-Bahn) vo Viedni medzi stanicami Praterstern a Floridsdorf.

Zranenia osôb neboli hlásené.

Sneh zatiaľ napadol v Rakúsku iba v najvyšších horských polohách. V priebehu dňa a vo štvrtok však má hranica sneženia ešte viac klesnúť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.