NDS začne raziť tunel Svrčinovec na diaľnici D3

Takmer 900 metrov dlhý tunel bude súčasťou 12-kilometrového úseku diaľnice D3 Svrčinovec Skalité, ktorý by mali dokončiť v októbri 2016. Po dobudovaní tohto náročného úseku diaľnice sa výrazne urýchli a skvalitní doprava s Poľskom. Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Svrčinovec 27. októbra (TASR) – Národná diaľničná spoločnosť (NDS), a.s., začne vo štvrtok 30. októbra oficiálne raziť tunel Svrčinovec, ktorý je súčasťou úseku diaľnice D3 Svrčinovec – Skalité – štátna hranica SR/Poľsko. TASR o tom informoval hovorca NDS Michal Fúrik.

"Celková dĺžka tunela bude 420 metrov. Pri stavbe sa vyrazí takmer 36.000 kubických metrov. Tunel bude vybavený moderným komunikačným a monitorovacím systémom," uviedol hovorca NDS.

Tunel Svrčinovec je súčasťou diaľničného úseku D3 Svrčinovec – Skalité – štátna hranica SR/Poľsko, ktorá spojí Slovensko s Poľskom. "Celý úsek diaľnice D3 skráti čas jazdy medzi Svrčinovcom a štátnou hranicou s Poľskou republikou oproti existujúcej ceste I/12 o takmer 10 minút. Diaľnica, ktorá povedie cez územie obcí Svrčinovec, Čierne a Skalité, zásadným spôsobom zníži súčasné negatívne vplyvy dopravy a výrazne zlepší životné podmienky obyvateľov obcí," dodal Fúrik.

Na úseku D3 Svrčinovec – Skalité – štátna hranica SR/Poľsko bude 29 mostných objektov v celkovej dĺžke 3782 metrov. Okrem tunela Svrčinovec je súčasťou úseku aj takmer 900 metrov dlhý tunel Poľana.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.