V Mexiku zastrelili šéfa bezpečnosti štátu Tamaulipas s manželkou

Ricardo Nino Villarreal Foto: FB

Mexiko 4. novembra (TASR) - Bývalého mexického generála Ricarda Nina Villarreala a jeho manželku zastrelili v sobotu neznámi ozbrojenci na ceste spájajúcej mestá Monterrey a Nuevo Laredo ležiace na severovýchode Mexika. Informovala o tom dnes agentúra AP s odvolaním sa na mexické úrady a bezpečnostné zložky štátu Tamaulipas.

Telá šéfa bezpečnostných zložiek v Tamaulipase a jeho ženy v rozstrieľanom dvojdverovom aute objavili až v nedeľu posádky okoloidúcich áut. Podľa úradov sa na mieste našlo viac ako 100 nábojníc zo zbraní veľkého kalibru.

Bývalý generál Nino Villarreal bol jeden zo štyroch vysoko postavených vojenských hodnostárov, ktorých v máji poslala federálna vláda do regiónov s vysokou mierou násilia a brutality vyvolanou bojom drogových gangov a kartelov o kontrolu lukratívnych pašeráckych trás. Pod jeho velenie spadalo okolie mesta Nuevo Laredo v štáte Tamaulipas hraničiacom s americkým Texasom.

Štát Tamaulipas je sídlom drogových kartelov Golfos a Zetas.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.