KORČOK: Chceme silnú Európsku komisiu

Ivan Korčok Foto: TASR/Vladimír Benko

Bratislava 4. novembra (TASR) - Európska komisia (EK) musí byť politicky silná, aby mohla odolať tlakom ostatných inštitúcií, ako aj rôznych lobistických a záujmových skupín. Myslí si to slovenský diplomat pri EÚ Ivan Korčok.

Ako ďalej uviedol na tlačovej besede k medzinárodnej ekonomickej konferencii Tatra Summit, ktorá sa uskutoční v Bratislave v dňoch 11. až 13. novembra, v súčasnosti sa totiž hrá o budúcnosť Európy. "Všetci chcú rast, ale máme polemiku, ako ho dosiahnuť. Nemôžeme obetovať pravidlá, na ktorých sme sa predtým dohodli," vysvetlil.

Korčok sa stotožňuje aj s predstavou nového predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera o politicky silnej komisii. Ten okrem iného tvrdí, že EÚ musí získať späť dôveru občanov, inak ju stratí. A práve smerovanie EÚ pod jej novým vedením bude jednou z hlavných tém konferencie Tatra Summit, ktorá privíta viac ako 300 hostí, vrátane významných mien európskej politiky.

Organizátorom summitu je Centrum pre európske záležitosti, člen Stredoeurópskej strategickej rady, v spolupráci s Ministerstvom financií SR a bruselský think tank Bruegel. Súčasťou podujatia bude po prvý raz aj Tatra Summit Investičné fórum. Podujatie má ambíciu stať sa ekonomickou verziou konferencie GLOBSEC, ktorú tiež organizuje Stredoeurópska strategická rada.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.