Zomrela ďalšia, už piata obeť streľby na škole v Marysville

Študent 1. ročníka na strednej škole Marysville Pilchuck High School sa modlí za obete streľby 24. októbra 2014 v Marysville. Foto: TASR/AP

Seattle 8. novembra (TASR) - Ďalší z tínedžerov, ktorý utrpel zranenia pri streľbe na strednej škole v americkom štáte Washington, zomrel v nemocnici. Počet obetí útoku spred dvoch týždňov sa tým zvýšil na päť, informovala dnes agentúra AP.

Útočník, 14-ročný Jaylen Fryberg, spustil streľbu na škole Marysville-Pilchuck High School v meste Marysville severne od Seattlu 24. októbra. V školskej jedálni, v čase obeda plnej ľudí, smrteľne postrelil jedno 14-ročné dievča a zranil štyroch ďalších študentov pred tým, ako obrátil zbraň proti sebe.

Traja zo štyroch zranených, dvoch chlapcov a dvoch dievčat, boli po útoku podľa úradov v kritickom stave. Dve rovnako 14-ročné školáčky podľahli zraneniam v nemocnici 26. a 31. októbra.

Predstavitelia nemocnice Harborview v Seattli teraz oznámili, že v piatok večer miestneho času zomrel aj 15-ročný Andrew Fryberg. Len vo štvrtok z tejto nemocnice prepustili 14-ročného Nata Hatcha, ktorý utrpel zranenia čeľuste.

Školu opätovne otvorili tento pondelok po tom, ako bola týždeň zatvorená.

Motív Frybergovho činu nie je stále známy. Študent však podľa polície nestrieľal náhodne, ale svoje obete si vybral cielene, keď ich esemeskami pozval do jedálne počas obedňajšej prestávky. Vražedná zbraň bola legálne kúpená a zaregistrovaná a patrila jednému z členov rodiny strelca. Ako sa k nej mladík dostal, je predmetom vyšetrovania.

Fryberg bol podľa študentov a rodičov obľúbeným členom futbalového oddielu. Patril k prominentnej indiánskej rodine kmeňa Tulalipov a dvaja chlapci, ktorých zranil, boli jeho príbuzní.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.